LOADING

Type to search

Zdrowa dieta dla dzieci

Share

Słodycze, słone przekąski i fast foody to coś, co zdecydowanie zbyt często je większość polskich dzieci. Takie potrawy nie dostarczają substancji odżywczych a dodatkowo przyczyniają się do otyłości, próchnicy a nawet nadpobudliwości. Jak zastąpić niezdrową dietę odpowiednim sposobem żywienia? Pomoże w tym wyciskarka do owoców.

Pyszne desery

Zamiast słodyczy można dzieciom zaproponować owoce w zrównoważonej ilości. Trzeba pamiętać, że chociaż są zdrowe, zawierają sporo kalorii i cukru. Owoce przetworzone na sok z wyciskarki do owoców są dla dzieci znacznie atrakcyjniejsze. Dodatkowo można mieszać ze sobą te mniej i bardziej soczyste.

Z pulpy pozostałej po użyciu wyciskarki do owców można także przygotowywać musy i galaretki owocowe. To doskonały pomysł na deser po obiedzie zamiast batonika, który może mieć nawet 500 kalorii. Soki owocowe zdecydowanie poprawią jakość diety dziecka, ale należy pamiętać także o warzywach.

Kilka porcji warzyw dziennie

Specjaliści od żywienia zalecają spożycie co najmniej pięciu porcji warzyw dziennie. Niestety dzieci trudno jest skłonić do zjedzenia nawet surówki do obiadu lub przemycić im warzywo w kanapce do szkoły. Dzieje się tak dlatego, że wielu maluchom nie odpowiada nie tyle smak co konsystencja czy struktura wielu warzyw. By poprawić dietę dziecka warto nabyć sprzęt jakim jest wyciskarka do owoców.

Można jej użyć także do wyciskania soku z warzyw i połączyć ze sobą te, które dziecko lubi z tymi, za którymi nie przepada. Forma soku jest również zdecydowanie bardziej zachęcająca niż sałatka. Z pewnością maluch będzie skłonny spróbować czegoś, co ze smakiem piją dorośli, a co ma ciekawy kolor i wygląd.

Co przemawia za zakupem wyciskarki do owoców?

Na pewno to, że da się za jej pomocą przygotowywać nie tylko soki, ale także bazy deserów, placków warzywnych oraz zup kremów. To pomoże dostarczyć rodzinie znacznie więcej warzyw. Wyciskarka to sprzęt mający o wiele więcej zalet niż sokowirówka.

Warto wybrać sprzęt łatwy w obsłudze, który także nie jest trudny w wyczyszczeniu, ponieważ w innym wypadku można się szybko zniechęcić do przygotowywania zdrowych napojów. Trzeba też zdecydować się na wyciskarkę, pozwalającą na przetwarzanie całych owców, by nie musieć ich kroić.

Wyciskarki do owoców znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Tagi
https://ipjforum.org https://pier-agence.com https://flisolqro.org