LOADING

Type to search

Wygoda i bezpieczeństwo – strój do jazdy konnej

Share

Jazda konna jest specyficznym sportem wymagającym starannego przygotowania. Zanim pierwszy raz wejdziesz na konia, aby spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie, powinieneś zadbać o wyposażenie konia oraz swój strój. Co powinien mieć na sobie jeździec, aby czuć się pewnie, a jednocześnie zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa podczas galopu? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim: bezpieczeństwo

Najważniejszym elementem jeździeckiego niezbędnika jest kask, którego zadaniem jest ochrona głowy podczas upadku czy bliższego spotkania z gałęziami w trakcie jazdy po lesie. Na kasku nie warto oszczędzać. Warto wybrać wysokiej jakości (koniecznie atestowany) model z grubą i twardą skorupą. Wnętrza kasku powinno być wyłożone miękkim materiałem, który będzie pełnił funkcję amortyzującą oraz wchłonie pot. Ważnym elementem kasku jeździeckiego jest niewielki daszek z elastycznego tworzywa (jego zadaniem jest ochrona nosa przed złamaniem). Dodatkowym elementem ochronnym jest również solidna kamizelka zabezpieczająca klatkę piersiową i kręgosłup.

Wygodne bryczesy

Dla laika utrzymanie się w siodle może nie być najłatwiejszym zadaniem! Właśnie dlatego standardowe spodnie warto przed przejażdżką przebrać na bryczesy. Starannie skonstruowane, bezszwowe spodnie dedykowane jeźdźcom nie krępują ruchów, zwiększają przyczepność do siodła, chronią przed otarciami. Najlepiej egzamin zdają modele ze skórzanymi wstawkami (czyli lejami).

Odpowiednie buty

W naszym niezbędniku nie mogło zabraknąć odpowiednich butów. Aby stopa nie wyślizgiwała się ze strzemiona, należy wybrać buty z twardą, dość grubą podeszwą i małym obcasem o wysokości 1-2 cm. Dopełnieniem butów są sztylpy, czyli wykonane ze skóry ochraniacze na łydki.

Tagi
Komoda łazienkowa https://veryfine.pl https://san-escobar.com/ubezpieczenie-szkolne-czy-warto-wykupic-polise/