LOADING

Type to search

Ubezpieczenie samochodu – najważniejsze zasady

Share

Warto przypomnieć najważniejsze zasady, jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu. W końcu nie każda osoba jest ich w pełni świadoma. Mowa tutaj w szczególności o takich osobach, które będą po raz pierwszy wchodzić w posiadanie samochodu osobowego lub innego.

Kiedy należy kupić ubezpieczenie samochodu?

Jeżeli chodzi o Odpowiedzialność Cywilną, to jest to ten rodzaj ubezpieczenia, który jest obowiązkowy, a na dodatek umowa musi zostać zawarta najpóźniej w dniu rejestracji pojazdów. Tak, na samym początku będzie trochę formalności do załatwienia, ale ze spokojem będzie można sobie z tym poradzić. OC to ten rodzaj ochrony, który zawierany jest na całe dwanaście miesięcy. Są rzadkie przypadki, kiedy ochrona OC może obowiązywać krócej. Główną zasadą działania tego rodzaju polisy ubezpieczeniowej jest czas. Nie można pomyśleć o tym, aby zrezygnować z wykupienia OC. W innym bowiem przypadku na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara finansowa.

Kilka ważnych rzeczy do zapamiętania

Jeżeli chodzi o to ubezpieczenie samochodu, polisę można kupić zawsze. Bez względu na to, ile dokładnie samochód ma lat. Dla porównania AC jest tym rodzajem ubezpieczenia, które w pełnej krasie oferowane jest tylko i wyłącznie na młode samochody. Warto wiedzieć, że można odstąpić od umowy OC, jeżeli umowa została zawarta przez internet lub telefon. W tym wypadku ma się na to całe trzydzieści dni. Jeżeli ktoś chciałby poznać inne zasady, jakie związane są z OC, to może je odnaleźć m.in. w internecie lub w Ustawie o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. 

 

Tagi
https://alfredotavares.com/jaki-ogrzewacz-tarasowy-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/115-sypialnia-w-stylu-prowansalskim https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/