LOADING

Type to search

Share

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na usunięcie jasnego owłosienia, to Thunder Quanta z pewnością Ci w tym pomoże. Sprawdź!

Thunder Quanta – depilacja laserowa dla blondynek

Często można spotkać się z opinią, że depilacja laserowa jest zabiegiem przeznaczonym tylko dla osób obdarzonych ciemnym owłosieniem. Tymczasem wiele kobiet posiada jasne i cienkie włoski na ciele, które są równie uciążliwe. Faktycznie, jeszcze do niedawna laserowa depilacja owłosienia o takiej strukturze była niezwykle trudna. Jednakże medycyna estetyczna wciąż się rozwija i tylko kwestią czasu było to, by opracowano skuteczny laser do depilacji jasnego owłosienia. Poznaj możliwości, jakie daje zabieg laserem Thunder Quanta.

Czy możliwe jest laserowe usuwanie jasnych włosów?

Mechanizm działania depilacji laserowej polega na wykrywaniu melaniny zawartej we włosach, a następnie pochłanianiu przez włos energii wiązki laserowej. Melanina to barwnik, który odpowiada za ciemne zabarwienie włosów. Na skutek reakcji wiązki laserowej z melaniną dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy. Mieszek włosowy zostaje trwale uszkodzony i nie ma możliwości wyprodukowania nowego włosa.

We włosach blond i siwych znajduje się najmniej melaniny, dlatego tradycyjne lasery nie są w stanie poradzić sobie z usuwaniem jasnego owłosienia. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, sposobem na skuteczną depilację laserową włosów jasnych jest wykorzystywanie urządzenia z laserem aleksandrytowym, który ma inną długość fali niż powszechnie stosowane lasery diodowe. Reaguje na włosy zawierające nawet bardzo małą ilość melaniny.

Jak działa laser do depilacji Thunder Quanta?

Thunder Quanta to innowacyjne połączenie lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Zastosowanie mixed technology  pozwala na maksymalne zindywidualizowanie zabiegu, zwiększa jego skuteczność i bezpieczeństwo. Thunder Quanta umożliwia przeprowadzenie efektywnej depilacji laserowej nie tylko u osób o jasnym owłosieniu, ale też o ciemnej karnacji. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany system chłodzenia Skin Cryo, dzięki czemu zabiegowi praktycznie nie towarzyszą odczucia bólowe. Można wykonywać go na każdej partii ciała, gdzie znajduje się jasne owłosienie, między innymi na nogach, ramionach, okolicach bikini czy plecach.

Dzięki nowoczesnej technologii laser ten wychwytuje nawet najmniejsze stężenia melaniny, czego efektem jest trwałe uszkodzenie cebulki włosa, która po pewnym czasie samoistnie wypada.

Jakich efektów można spodziewać się po depilacji laserowej u blondynek?

Jak w przypadku każdej innej formy depilacji laserowej, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danego obszaru. Laser Thunder nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Liczbę oraz częstotliwość sesji laserowych ustala kosmetolog podczas konsultacji z pacjentem.

Podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie około 30% włosków będących aktualnie w fazie aktywnego wzrostu, dlatego specjaliści zalecają zazwyczaj co najmniej 4-6 powtórzeń epilacji, niezależnie od tego, jakim laserem jest wykonywana.

Laserowa depilacja jest najtrwalszym zabiegiem usuwania owłosienia, z jakiego możemy obecnie skorzystać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po pewnym czasie niechciane włoski mogą odrosnąć. Najczęściej pojawiają się dopiero po kilku latach i jest ich naprawdę niewiele. Zazwyczaj jednak wystarczy od czasu do czasu (gdy pojawią się nowe włoski) wykonać zabieg przypominający, aby przedłużyć efekty depilacji laserowej o wiele kolejnych miesięcy. 

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tagi
https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ https://yaymicro.pl/na-jakie-dodatkowe-wycieczki-warto-wybrac-sie-bedac-w-turcji/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/167-kuchnia-w-stylu-loftowym