LOADING

Type to search

Separacja a dzieci

Share

Kryzys w małżeństwie dotyka nie tylko osoby będące w związku małżeńskim. Przeważnie kłopoty rodzinne w największej mierze odbijają  się na dziecku, które jest emocjonalnie związane z obojgiem rodziców. Małżonkowie wchodzący w stan separacji powinni mieć na uwadze przede wszystkim dobro swoich małoletnich potomków. Czy separacja wiąże się z ograniczeniem praw rodzicielskich? Sprawdź!

Przede wszystkim: dobro dziecka

Separacja rodziców nie powinna wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa niepełnoletniego dziecka. Sąd podczas orzekania o separacji kieruje się przede wszystkim dobrem dzieci, dlatego czasowe odizolowanie małżonków nie oznacza ograniczenia władzy rodzicielskiej jednego z partnerów (odstępstwem od tej reguły może być sytuacja, w której jeden z rodziców zaniedbuje dziecko). Wymaga to jednak wypracowania wspólnego rodzicielskiego planu wychowawczego (ustalenia miejsca pobytu dziecka, częstotliwości i rodzaju kontaktów z dziećmi, podziału kosztów utrzymania).

Fachowa pomoc

Podjęcie decyzji o rozstaniu z partnerem nie jest łatwym zadaniem. Warto mieć jednak świadomość, że separacja wcale nie musi być początkiem końca małżeństwa. Według założenia separacja ma być stanem przejściowym pozwalającym partnerom przemyśleć swoje życie, zdystansować się do problemów, porozmawiać z małżonkiem na neutralnym gruncie. Nierzadko zdarza się, że po kilku miesiącach małżonkowie decydują się walczyć o swoje małżeństwo, przywracając swojemu życiu dawny ład. Aby mieć pewność, że decyzja o czasowym rozstaniu jest słuszna oraz żeby poznać wszystkie konsekwencje wynikające z separacji, warto przed podjęciem decyzji skonsultować się z prawnikiem. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji.

Tagi
https://alliancedoctor.com/wspaniala-zabawa-na-obozie-narciarskim/ https://andrzejurbanowicz.pl/lekcje-jazdy-konnej-jak-sie-przygotowac/ https://lillanails.pl/wygodny-stroj-jezdziecki-co-wybrac/