LOADING

Type to search

Rozwód z orzekaniem o winie – co warto wiedzieć

Share

Każda rozwodząca się osoba marzy o tym, aby cała procedura przebiegła jak najszybciej i bezboleśnie. Niestety, zazwyczaj złożenie pozwu rozwodowego jest początkiem walki, która będzie ciągnęła się przez następnych kilkanaście miesięcy. Co warto wiedzieć o rozwodzie z orzekaniem o winie? Sprawdź!

Szybki rozwód? Niezupełnie…

O tym, czy wyłączną winą za rozpad związku małżeńskiego obarczamy swojego partnera, musimy zdecydować już na etapie sporządzania wniosku. Aby pozew rozwodowy został zaakceptowany przez sąd, musi zawierać stosowną argumentację. Do najczęściej pojawiających się w pismach zarzutów wobec partnera wyróżnić możemy przemoc fizyczną i psychiczną, nadużywanie alkoholu, uzależnienia od hazardu czy narkotyków, zaniedbywanie podstawowych potrzeb rodziny czy zdradę.

Osoby liczące na szybkie zakończenie małżeństwa będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Zanim sąd wyda wyrok, będzie kompletował materiał dowodowy, zbierał opinie biegłych oraz przesłuchiwał świadków, co znacząco wydłuży postępowanie.

Fachowa pomoc

Ciągnący się długimi miesiącami albo nawet latami rozwód jest zazwyczaj traumatycznym przeżyciem. Aby zminimalizować stres towarzyszący batalii z byłym partnerem, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Zaufany adwokat będzie nieocenionym wsparciem już od wstępnego etapu sporządzania wniosku. Dzięki niemu unikniesz błędów w formalnych pismach, nie będziesz musiał pojawiać się na każdej rozprawie osobiście i samodzielnie kontaktować się z byłym małżonkiem. Zaufany prawnik będzie prowadził negocjacje w kluczowych kwestiach oraz będzie  nieocenionym wsparciem psychicznym w niełatwych momentach. Na stronie adwokat-katowice.info.pl/sprawy-rodzinne znajdziesz więcej cennych informacji.

 

 

 

 

 

Tagi
https://www.gama-sklep.com.pl/a/111-szafki-umywalkowe Biurko białe https://africanclub25society.com/brc-system-zarzadzania-bezpieczenstwem-zywnosci/