LOADING

Type to search

Rośliny i krzewy na przydomowych tarasach

Share

Taras to nie tylko ludzie, czy też starannie wybrane meble na ogrodzie. To również piękne rośliny, których nie trzyma się tylko na rabatach. Zresztą, nie brakuje miejsc, gdzie rabatek nie ma, a rośliny różnej maści, umieszczane są tylko w ozdobnych, wytrzymałych donicach.

Co można posadzić?

Dwa słowa o donicach – muszą one być nie tylko odporne na mróz, ale również na wysokie temperatury na plusie, jak również palące promienie słoneczne. Decydując się na zakup donic, jakie dostępne są m.in. na gardenspace.sk, należy sprawdzić, czy są one faktycznie dedykowane na świeże powietrze. 

Czas na rośliny. Chyba taka najbardziej klasyczna propozycja to grupa roślin iglastych, jaka jest w stanie stworzyć przy tarasie, naturalny żywopłot. Czytaj – ochronę przed wścibskimi oczami sąsiadów. Najlepsza propozycja – jodła koreańska, która jest w stanie poradzić sobie nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Szacuje się, że jej wysokość może dochodzić nawet do 200 cm.

Co jeszcze można posadzić? Do dyspozycji jest również bluszcz, który może stanowić uzupełnienie każdej doniczki. W szczególności, jeżeli mowa o roślinach iglastych. Inną propozycją może być także brzoza, czy też klon palmowy. Robinia akacjowa ma regularną koronę, stanowiąc nie lada ozdobę ogrodu. A co można powiedzieć na miniaturowe drzewa owocowe? Są one tak przystosowane, że można je ze spokojem sadzić w doniczkach, na tarasie. Dzięki temu będzie można mieć jabłka na wyciągnięcie ręki. Do donic nie warto jednak wsadzać problematycznych grusz. 

 

Tagi

You Might also Like

https://dajplus.pl zobacz o podstawy do znaków drogowych https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/