LOADING

Type to search

Nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Share

Każdy właściciel samochodu osobowego zobowiązany jest do corocznego kupna polisy OC (odpowiedzialności cywilnej). Podczas spotkania w agencji ubezpieczeniowej agent z pewnością zaproponuje również dodatkowe pakiety. Z jakich nieobowiązkowych ubezpieczeń możesz skorzystać? Czym charakteryzuje się każde z nich? Sprawdź!

Autocasco

Na Twój samochód codziennie czyha wiele niebezpieczeństw, których nie sposób przewidzieć. Pokrycie z własnej kieszenie szkód wyrządzonych przez burzę, powódź, wandali czy dziką zwierzynę może okazać się niemożliwe. I właśnie w takich sytuacjach nieocenioną pomocą może okazać się ubezpieczenie AC. Nieobligatoryjna polisa chroni właścicieli pojazdów mechanicznych przed zdarzeniami losowymi – kradzieżą, całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem. Na objęcie swojego samochodu dodatkową ochroną w formie polisy AC najczęściej decydują się posiadacze nowych (a więc drogich) i niegarażowanych aut. Niektóre towarzystwa oferują pakiet AC w okrojonym wymiarze (tak zwane minicasco).

Pakiet Assistance

Assistance jest rozszerzeniem AC. Kierowcy, którzy zdecydują się na takie ubezpieczenie, są objęci kompleksowym, całodobowym wsparciem technicznym. Poważna awaria samochodu z dala od miejsca zamieszkania? Brak benzyny w baku? Przebita opona? Mając dodatkowe ubezpieczenie, żadna stresująca sytuacja nie wyprowadzi Cię z równowagi. W zależności od zapisów w warunkach umowy, assistance może obejmować na przykład pokrycie kosztów noclegu na  czas naprawy samochodu, pomoc przy wymianie koła, holowanie czy zapewnienie auta zastępczego w razie kradzieży czy przeciągającej się naprawy.

NNW

Pakiet NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, umożliwia otrzymanie jednorazowego odszkodowania dla siebie i pasażerów, którzy ucierpieli w wyniku wypadku samochodowego. Pieniądze umożliwiają zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej czy rehabilitację.  Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie  punkta.pl.

Tagi

You Might also Like

https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/ https://benkanejohns.com https://burofluo.com