LOADING

Type to search

Jakie zalety mają dźwigary betonowe sprężone?

Share

Warto wiedzieć, że w celu przyspieszenia wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji, a także budynków, na placach budowy stosowane są przez firmy budowlane prefabrykaty. Jest to przede wszystkim świetny sposób na obniżenie kosztów. Bardzo często zdarza się również, że wykorzystanie wspomnianych prefabrykatów będzie jedyną opcją. Doskonałym przykładem są dźwigary betonowe sprężone.

Dźwigary jako powszechnie stosowane prefabrykaty

Obecnie jednymi najczęściej stosowanych prefabrykatów są dźwigary betonowe sprężone. Warto wiedzieć, że wykonane są one z betonu i stali. Należy mieć także świadomość, że są to zdecydowanie najczęściej wykorzystywane materiały budowlane. Charakteryzują się przede wszystkim odpornością i wytrzymałością.

Dźwigary betonowe sprężone dzięki temu stosowane są w dużych konstrukcjach, które muszą być zarówno odporne na działanie sił, jaki i zniszczenia spowodowane zdarzeniami losowymi. Ponadto warto zaznaczyć, że omawiane dźwigary z tego względu należą do powszechnie stosowanych elementów nie tylko w przypadku wznoszenia małych, ale również większych budynków.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych?

Warto mieć świadomość, że trwałość połączenia betonu oraz stali sprawia, że omawiane dźwigary charakteryzują się niezwykłą trwałością. Należy również zaznaczyć, że mogą one mieć w ten sposób nawet kilka metrów wysokości, kilkanaście metrów długości, a także ważyć kilkadziesiąt ton.

Ponadto dźwigary w przekroju mogą być prostokątne. Oczywiście parametry będą odpowiednio dobierane do określonych wymogów w poszczególnych projektach. Warto wiedzieć, że przy dźwigarach betonowych sprężonych stosowane są różnego rodzaju elementy, do których należy koniecznie zaliczyć otwory przelotowe czy okucia. Trzeba mieć także świadomość, że dwa zdecydowanie najczęściej spotykane rodzaje to dźwigary betonowe sprężone dwuspadowe, a także jednospadowe.

Dźwigary betonowe sprężone na wymiar

Jak wiadomo bardzo często zdarzają się sytuacje, że specyfika projektu będzie wymagała, by do wzniesienia danego budynku zostały wykorzystane dźwigi betonowe sprężone charakteryzujące się konkretnymi parametrami.

Jest to właśnie jeden z powodów, dlaczego obecnie na rynku funkcjonuje tak duża liczba przedsiębiorstw mających w swojej szerokiej ofercie omawiane dźwigary. Ich producenci bardzo często współpracują z poszczególnymi kontrahentami już na etapie projektowania prefabrykatów. W rezultacie klient może otrzymać dokładnie taki sam produkt, jaki został przewidziany przez architekta budynku.

Tagi
Previous Article

You Might also Like

https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/ https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/ https://hexi-dump.org/jak-kupowac-czapsy/