LOADING

Type to search

Jak zmienić nasze nawyki żywieniowe?

Share

Jakość codziennie spożywanych potraw kolosalnie wpływa na nasze życie i zdrowie – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nasze wybory żywieniowe znacząco wpływają na jakość naszego życia. Istotna jest przede wszystkim wiedza: musimy być świadomi, że podstawę naszego żywienia powinny stanowić nieprzetworzone, surowe produkty takie jak warzywa i owoce. Jak sprawa ta wygląda w praktyce?

Nasza dieta ma znaczenie!

Wyborów żywieniowych dokonujemy już w sklepie – jeszcze nigdy półki sklepowe nie były tak pełne, a tym samym nigdy też nie podejmowaliśmy tak pochopnych kroków żywieniowych. W naszej diecie królują węglowodany w różnej postaci – nadmiar cukru przyczynia się nie tylko do zwiększenia naszej wagi, ale również licznych problemów związanych z narządami wewnętrznymi. Podobnie ma się sprawa z cholesterolem: nadmiar tłustych i przetworzonych produktów szybko przyczyni się do problemów kardiologicznych, otyłości.

Podstawą w naszej diecie powinny być warzywa i owoce – warto po nie sięgać każdego dnia. Posiadają one wiele cennych witamin i mikroelementów, jak również błonnik, który pozwala na regulowanie pracy naszych jelit. Każdego dnia powinniśmy sięgać również po produkty pełno zbożowe, przetwory mleczne wysokiej jakości (kefir, mleko).

Zmiany w kuchni – postaw na nowoczesne garnki!

Aby zaprowadzić kluczowe zmiany w naszym jadłospisie ważna jest nie tylko świadomość produktów, ale też inwestycja w nowoczesne garnki. Czy wiesz, że garnki kuchenne mają wpływ na kaloryczność i wartość przygotowywanych potraw? Nowoczesne garnki oferowane przez topowych producentów odznaczają się trwałą budową: są tworzone ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją oraz odkształceniami. Garnki wyposażone są w liczne elementy dodatkowe: lejki, cedzaki, uchwyty, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

 

Tagi
https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/ https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/ https://corralesartists.org/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-zywnosci/