LOADING

Type to search

Jak wybrać wannę asymetryczną?

Share

Sypialnia i łazienka to dwa pomieszczenia, których aranżacja wymaga szczególnej staranności. Powinna łączyć w sobie nowoczesny design oraz intymność. W przypadku łazienek doskonale łączą to wanny asymetryczne.

Czym są wanny asymetryczne?

To wanny o nietypowych kształtach, które mogą nadać łazience oryginalny wygląd. Wanny asymetryczne doskonale wpisują się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. Doskonale przełamują dawne stereotypy i wprowadzają powiew nowoczesności.

Wanny asymetryczne to wanny o dwóch bokach różnej długości połączonych pod kątem prostym. Nie posiada dwóch przeciwległych boków, jak w tradycyjnych wannach. Zastąpione zostały one płaszczyznami półokrągłymi, trapezowymi lub trójkątnymi. Dzięki temu wanna zajmuje mniej miejsca w łazience. Równocześnie jednak zapewnia pełen komfort podczas kąpieli gdyż wewnątrz przestrzeń do kąpieli jest większa niż w wannie tradycyjnej.

Rozmiary wanien asymetrycznych są bardzo zróżnicowane, najmniejsze to 140×70 cm, większe wanny mogą mieć wymiary nawet 160×110 cm. To wystarczająca wielkość, by zażywać kąpieli w komfortowych warunkach.

Jak wybrać wannę asymetryczną?

Wybierając wannę o nietypowych kształtach należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Poza wymiarami ważny jest także jej kształt i możliwości aranżacyjne.

Większość wanien asymetrycznych posiada bardzo praktyczne półeczki na kosmetyki do kąpieli, dzięki temu nie ma potrzeby montowania dodatkowych półek nad wanną. Wszystkie akcesoria potrzebne do kąpieli są w zasięgu ręki, a półka z płynami do kąpieli, solami i szamponami prezentuje się imponująco.

Każda wanna wymaga obudowy, by prezentowała się elegancko. Najczęściej w przypadku wanien tradycyjnych stosuje się płytki ceramiczne takie same jak na ścianach. W przypadku wanien asymetrycznych takie rozwiązanie nie jest możliwe do zastosowania. W przypadku prostych kształtów można zastosować małe płytki mozaikowe, ale ich układanie jest mozolne i drogie. Wielu producentów wanien asymetrycznych oferuje gotowe obudowy wanien, które idealnie dopasowane są do ich kształtu.

Zdecydowana większość wanien asymetrycznych produkowana jest z akrylu, który jest bardzo plastycznym materiałem i można nadać mu dowolny kształt. Akryl ma znacznie więcej walorów, jest przede wszystkim materiałem bardzo lekkim. Nawet wyniesienie dużej wanny nie stanowi większego problemu, wystarczą zaledwie dwie osoby. Akryl jest dodatkowo materiałem, który bardzo dobrze utrzymuje temperaturę wody.

Wanny narożnikowe zapewniają łazience bardzo atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Wystarczy tylko kilka gadżetów, by dopełnić całości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Tagi

You Might also Like

Nowoczesna łazienka https://amtm.pl/sklep-jezdziecki-z-dobrymi-produktami/ https://beesafe.pl/opinie/