LOADING

Type to search

Share

Należy koniecznie zdawać sobie sprawę, że zakup nart jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem mają świadomość czym dokładnie powinno się sugerować przed podęciem ostatecznej decyzji. Na jakie aspekty koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Długość nart

Warto mieć świadomość, że dobór nart powinien być uzależniony nie tylko od wzrostu, ale również wagi użytkownika. Wymienione kwestie będą miały ogromny wpływ na poruszanie się danej osoby na stoku. Ponadto narty kraków nie mogą być zbyt szybkie, jak na możliwości użytkownika.

Osobom początkującym rekomendowane jest zaopatrzenie się w długie narty kraków, które zagwarantują przede wszystkim odpowiednią stabilność na śniegu. Długość nart będzie miała również ogromne znaczenie jeżeli chodzi o wykonywanie skrętów. W przypadku podniesienia się poziomu umiejętności rekomendowane jest poważne zastanowienie się nad zmianą nart na szybsze, bardziej skrętne i zwinniejsze.

Taliowanie

Kolejną istotną kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze nart jest taliowanie. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na nartach rekomendowane jest zdecydowanie się na produkt, który nie ma dużego wcięcia. Zagwarantowana zostanie w ten prosty sposób znacznie większa stabilizacja.

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że nartami dla osób początkujących możliwe jest wykonanie skrętów. Oczywiście nie będą, aż tak imponująco wyglądały, jak w przypadku profesjonalistów.

Jakie kwestie należy jeszcze uwzględnić?

Istotne znaczenie przy zakupie nart powinna mieć także cena. Trzeba mieć świadomość, że narty kupuje się przynajmniej na kilka lat. Rekomendowane jest kupowanie produktów tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanym sklepie narciarskim.

Osoby, które planują oszczędzać na nartach muszą zdawać sobie sprawę, że próbują w ten sposób oszczędzić na własnym zdrowiu. Odradzane jest kupowanie nart na różnego rodzaju bazarach czy sklepach z pamiątkami w górskich miejscowościach. Narty bardzo często są bowiem w takich miejscach tylko i wyłącznie dodatkiem.

Narty dla dzieci i młodzieży.

Zdecydowanie najbardziej istotnymi kwestiami będą wzrost dziecka, a także dopasowanie odpowiedniej długości nart. Rekomendowane jest, by produkt był od 25 do 30 cm krótszy w porównaniu do wzrostu dziecka.

Warto wiedzieć, aby krótsze narty były opatrzone większą stabilnością w przypadku dzieci początkujących. Następnie wraz ze wzrostem umiejętności powinny być dopasowywane indywidualnie.

Tagi
zobacz https://hcfsc.org zobacz wiecej