LOADING

Type to search

Informacje dla początkujących kierowców: ubezpieczenie OC auta bez tajemnic

Share

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to wielka rewolucja w życiu. Większość świeżo upieczonych kierowców spełnia swoje marzenie o pierwszym, własnym samochodzie. Pamiętaj o tym, że kupno auta wiąże się z koniecznością dopilnowania wielu formalności – zarejestrowaniem pojazdu, opłaceniem podatku oraz zakupem ubezpieczenia OC auta. Co każdy kierowca powinien wiedzieć na temat polisy OC? Sprawdź!

Podstawowa ochrona: ubezpieczenie OC auta

Ubezpieczenie OC auta kompleksowo chroni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli z Twojej winy dojdzie do stłuczki albo innego zdarzenia, poszkodowana strona otrzyma zadośćuczynienie od Twojego ubezpieczyciela. Otrzymane środki mogą zostać przeznaczone na pokrycie szkody osobowej albo materialnej. Dla sprawcy zdarzenia taka sytuacja oznacza utratę zniżek.

Co ważne, zakup OC jest obowiązkowy. Ubezpieczeniem musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok. Wysokość składki nie jest stała i zależy od wielu czynników, przede wszystkim wieku i doświadczenia kierowcy, modelu i marki pojazdu, roku jego produkcji, mocy, pojemności silnika. Początkujący kierowcy muszą przygotować się na największe koszty.

Kary za brak OC

Chcesz nieco zaoszczędzić, przekładając kupno OC na później? Lepiej zastanów się dwa razy – nawet jednodniowa przerwa między polisami może mieć poważne konsekwencje finansowe. UFG nakłada na właścicieli nieubezpieczonych pojazdów dotkliwe kary finansowe. Ich wysokość zależy przede wszystkim od liczby dni bez ochrony. Obecnie maksymalna kara dla właścicieli nieubezpieczonych „osobówek” wynosi 7200 zł.

Tagi

You Might also Like

zobacz wiecej https://polishcourse.pl https://softcupbra.org