LOADING

Type to search

Funkcjonalne meble łazienkowe: o czym warto pamiętać?

Share

Wyposażenie łazienki w armaturę, okładziny ścienne i podłogowe oraz meble jest niełatwym zadaniem. W pomieszczeniu tym liczy się przede wszystkim najwyższa jakość materiałów. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej meblom łazienkowym. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w szczególnie wymagającym pomieszczeniu? O czym należy pamiętać, wybierając meble łazienkowe? Sprawdź!

Meble łazienkowe odporne na czynniki zewnętrzne

Meble łazienkowe są szczególnie narażone na zniszczenia. Aby wilgoć i osady nie prowadziły do niszczenia mebli, wybierz komplet zbudowany z wysokie jakości płyty MDF lub HDF pokrytej akrylem, laminatem lub folią. Nowoczesne powłoki zabezpieczają materiał przed pęcznieniem, uszkodzeniami i wnikaniem zabrudzeń. Co ważne, wyjątkowo łatwo usunąć z nich wszelkie zabrudzenia.

A może drewno?

Architekci coraz chętniej wracają do naturalnych rozwiązań, czyniąc głównymi bohaterami łazienkowych aranżacji meble z drewna. Zanim kupisz drewnianą szafkę, sprawdź, z jakiego gatunku została wykonana. W wymagającym środowisku najlepiej sprawdzą się egzotyczne gatunki. Meble łazienkowe wyprodukowane z drewna tekowego, mahoniu, iroko czy doussie są znacznie bardziej twarde, odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia niż ich konkurenci z europejskich gatunków.

Ustawienie mebli łazienkowych

Zbierająca się na podłodze po prysznicu czy kąpieli wilgoć negatywnie wpływa na kondycję mebli. Wlewająca się pod meble woda, której nie sposób usunąć, powoduje niszczenie korpusu od spodu. Prostym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest wybór kompletu osadzonego na wysokich nóżkach lub montowanego na ścianie nad podłogą. Takie umiejscowienie mebli nie tylko ograniczy ich kontakt z niszczycielską wilgocią i ułatwi utrzymanie łazienki w nienagannej czystości, ale również sprawi, że zabudowa nabierze lekkości.

Tagi

You Might also Like

https://corralesartists.org/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-zywnosci/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/344-klasyczna-kuchnia-w-nowoczesnym-wydaniu https://annbradforddesign.com/poznaj-popularne-rodzaje-tarasowych-drzwi-uchylnych/