LOADING

Type to search

Energooszczędność i komfort, czyli wybieramy okna pasywne

Share

Budownictwo pasywne w ostatnich czasach cieszy się ogromną popularnością wśród wielu osób. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się takie budownictwo i jakie okna pasywne należy wybrać do takiego budynku. Związane jest to z ogromnymi finansami, które zwrócą nam się w przyszłości.

Czym jest budownictwo pasywne?

Budynki pasywne, zwane inaczej energooszczędnymi, to konstrukcje budowlane charakteryzujące się wysokim komfortem cieplnym. Do tego muszą one wykazywać się minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną. Co można przez to rozumieć w praktyce? Otóż koszty poniesione na ogrzanie takiego budynku będą o wiele niższe w przyszłości niż w przypadku domów budowanych metodą tradycyjną. Dzieje się tak m.in. przez to, że zdecydujemy się chociażby na wysokiej jakości okna pasywne. Ciekawostką jest fakt, że w naszym kraju można pozyskać dofinansowanie na budowę lub zakup budynku pasywnego.

Odpowiednie okna pasywne

Bardzo ważnym elementem są okna pasywne, które są idealnym dopełnieniem dla całości budynku. Przy czym należy jednak wiedzieć, że w tego typu budynkach nie można zastosować innych okien (bo np.okaże się, że zabrakło nam pieniędzy na taką stolarkę okienną), ponieważ całość koncepcyjna budynku pasywnego nie zostanie dopełniona. Tego rodzaju okna muszą mieć określone parametry techniczne do których zalicza się chociażby: współczynnik przenikania ciepła dla konstrukcji okiennej niższy niż 0,8 W/ (m2K), współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego powyżej 50%, współczynnik przenikania ciepła dla oszklenia niższy niż 0,7 W/ (m2K). 

Tagi
https://www.gama-sklep.com.pl/a/44-jak-urzadzic-male-mieszkanie https://pmcrockland.com/udowodnione-skutki-uboczne-uzywania-bielizny-wyszczuplajacej-czy-twoje-zdrowie-jest-w-niebezpieczenstwie/ https://janeshaphotography.com/jak-w-prawidlowy-sposob-dobrac-czaprak/