LOADING

Type to search

Duży drewniany stół tarasowy – aranżacje klasyczne i rustykalne

Share

Nowoczesny taras to miejsce, które łączy elegancją i wysoką funkcjonalność. Oryginalne meble tarasowe pozwolą na wykreowanie niebanalnej przestrzeni, z której z przyjemnością korzystać będą wszyscy domownicy. Wśród mebli tarasowych z pewnością wyróżnia się duży drewniany stół tarasowy. W jakich aranżacjach sprawdzi się taki mebel?

Duży drewniany stół tarasowy – mebel inny niż wszystkie!

Wykreowanie letniej jadalni na tarasie nie jest trudne. Wystarczy duży drewniany stół tarasowy, wygodne fotele lub krzesła oraz parasol ogrodowy. Taka przestrzeń może posłużyć na wiele sposobów: przede wszystkim jest to miejsce odpowiednie do podawania posiłków dla rodziny, ale też organizowania przyjęć z udziałem znajomych i bliskich. Duży drewniany stół tarasowy stanowić będzie punkt centralny przestrzeni wypoczynkowej, wokół którego gromadzić się będą domownicy. Stół posłuży również do podawania popołudniowej kawy oraz słodkości. Stół drewniany najczęściej wykonany jest z egzotycznego drewna tekowego. Ten rodzaj drewna odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne. Zachwyca również jego nierównomierne wybarwienie. Stół może mieć nogi drewniane lub wykonane z aluminium – w drugiej opcji zyskuje on bardziej nowoczesnego wyglądu. Stół z drewna warto uzupełnić o eleganckie krzesła rattanowe, które podkreślą wyjątkowy charakter przestrzeni wypoczynkowej.

Jak dbać o duży drewniany stół tarasowy?

By stół z drewna zachował doskonały wygląd na wiele lat, konieczne jest zadbanie o niego w konkretny sposób. Pierwsza ważna sprawa to oczywiście konserwacja przy pomocy dedykowanych środków chemicznych. Druga kwestia to ochrona stołu w czasie jesieni i zimy za pomocą pokrowców ogrodowych. Pokrowce osłonią stół przed osiadaniem kurzu, wilgocią.

 

 

Tagi
ubezpieczenie szkolne https://beesafe.pl/porady/ile-sie-czeka-na-prawo-jazdy/ https://polishcourse.pl