LOADING

Type to search

Czy wanna sprawdzi się w każdej łazience?

Share

Łazienka to miejsce, w którym się relaksujemy i odpoczywamy. Wanna ma tylu zwolenników, co przeciwników. Dokładnie tak samo wygląda nasze podejście do natrysku. Czy można wybrać idealna wannę do każdej łazienki?

Klasyczne rozwiązania

Wanny prostokątne nadal są najczęściej i najchętniej wybierane. Nie ma się czemu dziwić. Prostokątna wannę znajdziemy w bardzo wielu rozmiarach, dzięki temu łatwo ja dopasować do wielu rozmiarów łazienek.

Wanny prostokątne możemy kupić do zabudowy i elegancko wykończyć. Dodatkowo można postawić na wannie parawan, co chociaż częściowo może dać wrażenie kąpieli pod natryskiem. Miejsce pod wanną dodatkowo można wykorzystać jako schowek na środki chemiczne, których zawsze w łazience jest niezmiernie dużo.

Wanny narożne

Bardzo elegancko wyglądają wanny narożne. Wanny asymetryczne bardzo często wykorzystywane są do niewielkich łazienek. Dzięki ściętej ściance mieszczą się na niewielkich powierzchniach. Jednocześnie wanny asymetryczne mogą być stosunkowo duże, a komfort kąpieli godny pozazdroszczenia.

W większych łazienkach narożne wanny wyglądają bardzo stylowo. Stanowią ciekawy element wyposażenia, który powoduje, że łazienka nabiera niecodziennego wyglądu. Co więcej zyskujemy miejsce, które zawsze się przyda. Można postawić w takim miejscu elegancki kosz na pranie, czy kwiat, który lubi wilgoć.

Dodatkowo wanny asymetryczne sprawdzają się w domach, w których są osoby starsze, niepełnosprawne lub małe dzieci. Wejście do takiej wanny jest łatwiejsze niż do klasycznej wanny prostokątnej. Dodatkowe siedzisko to duże ułatwienie.

Wanny okrągłe

Do pokoi kąpielowych wykorzystywane są wanny okrągłe lub jajowate. Postawione na środku pokoju kąpielowego, w połączeniu z bateriami, które usytuowane są w podłodze tworzą eleganckie i niecodzienne wnętrze.

Wanny okrągłe mogą mieć zabudowę akrylową bądź wykonaną z płytek ceramicznych. Warto jednak zwrócić uwagę, że zabudowa wanny okrągłej nie jest taka łatwa. Najkorzystniej wanna wygląda, gdy zostaną użyte niewielkie płytki, czy drobna mozaika. Duże płytki nie układają się dobrze na zaokrąglonych powierzchniach.

Wanny, które przeznaczone są do łazienek retro nie wymagają zabudowy. Ich wykończenie jest wyjątkowo eleganckie i jest charakterystycznym elementem ozdobnym. Takie wanny zazwyczaj mają mosiężne elementy dekoracyjne, takie jak krany wychodzące z podłoża, eleganckie kurki, czy słuchawkę natrysku.

Marzenie o łazience, w której jest wanna może spełnić większość osób. Nie zawsze będzie to pełnowymiarowa, prostokątna wanna, ale bardzo często wanny asymetryczne ratują sytuację i świetnie wpisują się w niewielkie łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Tagi
https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/364-kuchnia-biala-skandynawska