LOADING

Type to search

Czy kuchnia w ksztalcie litery U ma jakieś zalety?

Share

Kuchnia w ksztalcie litery U polecana jest wszystkim osobom, które stawiają na funkcjonalność we wnętrzach. To pomieszczenie dla tej części społeczeństwa, które zwraca uwagę na ergonomię, ale także na estetykę. 

Dookoła wyspy

Kuchnia w ksztalcie litery U jest dobrym pomysłem na to, aby ustawić także wyspę na środku pomieszczenia. Aczkolwiek, jest to rozwiązanie, które dedykowane jest tylko i wyłącznie do dużych pomieszczeń. Meble będą znajdować się dookoła, pod ścianami, robiąc miejsce na postawienie na środku wyspy kuchennej. Co może znaleźć się na wyspie kuchennej? To już zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest to dobre miejsce na to, aby urządzić blat roboczy, wraz z palnikami i zlewozmywakiem. Wszystko znajduje się pod ręką. Niekiedy jednak wielkość wyspy jest zbyt mała, dlatego jest ona ograniczona do zwykłego blatu roboczego lub stołu do jedzenia. 

Wygodna kuchnia w ksztalcie litery U

Nie można zaprzeczyć, ale taki rozstaw mebli z wyspą pośrodku jest bardzo wygodny. Chociażby dlatego, że przy wyspie można uciąć sobie nawet pogawędkę z kimś. Tzn. jedna osoba może przygotowywać posiłek, a druga może po prostu siedzieć. Wyspa może stać się również wygodnym łącznikiem z salonem. Tego typu rozstawienie mebli szczególnie doceniane jest przez osoby, które posiadają aneks kuchenny. Meble zostają ustawione pod dwoma ścianami. Z trzeciego łącznika (najczęściej jest to tylko rząd dolnych szafek) robi się naturalna granica pomiędzy aneksem kuchennym a salonem, który znajduje się zaraz po sąsiedzku.

 

Tagi
ubezpieczenie szkolne zadaszenie tarasu zobacz wiecje