LOADING

Type to search

Bielizna na salony

Share

Przez stulecia bielizna uchodziła za temat wstydliwy i swoiste tabu. Nie do pomyślenia było wieszanie wypranej odzieży bieliźnianej na sznurach, które ktoś oby mógłby zobaczyć, a pokazanie kawałka pończoszki, czy koronki halki należało do zachowań nieprzyzwoitych. Czasy te odeszły jednak do lamusa, a bielizna coraz częściej stanowi integralną część stroju.

Kolorowe podkoszulki

Chyba największą karierę zrobiły podkoszulki, które z białych bawełnianych elementów stroju wkładanego pod koszule, bluzki lub swetry zamieniły się w barwne T-shirty noszone latem jako samodzielny strój. Coraz rzadziej kupuje się je także w sklepie z bielizną, awansowały bowiem na półki znanych marek odzieżowych, a spersonalizowane zapełniają witryny sklepów internetowych. Sklep z bielizną zaoferuje najwyżej tradycyjny biały lub kremowy podkoszulek lub damską koszulkę, która noszona jest zimą pod ciepłymi pulowerami.

Majtki i biustonosze

Podobną metamorfozę przeszła bielizna damska, która niczym nie przypomina dawnych pantalonów czy barchanowych majtek. W sklepach z bielizną królują kolorowe koronkowe stringi, fikuśne figi z nadrukiem lub wygodne bokserki, lubiane zwłaszcza przez aktywne fizycznie młode dziewczyny. Nikogo też nie dziwią barwne biustonosze, których ramiączko zalotnie wychyla się spod letniej sukienki o tym samym lub zbliżonym kolorze.

Kolorowe rajstopy i skarpetki

Oprócz wyżej wymienionych podkoszulków, majtek czy biustonoszy, sklep z bielizną zaoferuje kupującym także wielobarwne rajstopy i skarpetki. Te pierwsze dostać można w całej palecie barw i grubości. Modne są rajstopy wzorzyste o wyrazistych kolorach, takie, które przyciągają wzrok, podkreślają linię nogi, a czasem są jedyną ekstrawagancją w klasycznym stroju. Kolorowe skarpetki do niedawna zarezerwowane były dla dzieci. Ostatnim krzykiem mody okazały się skarpety kolorowe, z nadrukiem nie do pary. Nikogo już nie dziwi widok dorosłej kobiety paradującej w jednej skarpecie zielonej, drugiej czerwonej, których wspólnym tematem jest np. łąka. Podobnie ma się z modą męską. Klasyczne czarne skarpety zostały wyparte przez zabawne kolorowe, dobrane do zainteresowań właściciela.

Sukienka niczym halka lub nocna koszula

Inwentaryzując bieliźniane trendy nie można zapomnieć o zwiewnych letnich sukienkach przypominających do złudzenia dawne jedwabne lub stylonowe halki bądź bawełniane nocne koszule. Zakupiona w sklepie z bielizną koszulka niewiele będzie się różniła od letniej tuniki i z powodzeniem może ją zastąpić. Można by jeszcze dodać zaskakującą zmianę w wykorzystaniu gorsetów, ale te zarezerwowane są dla wąskiego grona miłośniczek stylu pin up lub mody gotyckiej.

Tagi
http://baoqieateri.com/jak-wybrac-kask-do-jazdy-konnej/ https://andrzejurbanowicz.pl/lekcje-jazdy-konnej-jak-sie-przygotowac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/42-stolik-kawowy-nowoczesny